Kuuking- kasvukoht ja hooldamine

Kuuking- kasvukoht ja hooldamine

Kuuking on oma pikaealise õitsemise tõttu populaarseim orhidee. Kuukinga õied võivad taimel püsida mitu kuud. Kodustes tingimus on kuukinga hübriide võimalik ka uuesti õitsema saada.

orhideed ja kuukingad
orhideed ja kuukingad

Terve taime juured on hõbedase kirmega ja rohelised. Õigesti juurdunud kuuking püsib kindlalt potis, tumerohelised lehed on tugevad ja püstised.Külma ilmaga kuukinga koju või kingituseks viies pakkige ta hoolikalt paberisse ja viige p oest kiiresti sooja autosse. Ärge unustage kallihinnalist orhideed mitmeks tunniks autosse. Tuppa jõudes ärge pakkiga teda kohe lahti, vaid laske pool tundi ruumi temperatuuriga harjuda.

Ümbrispott – läbipaistev või mitte?

Plastpotis müüdava kuukinga muudab väärikaks lihtsa vormiga keraamiline või klaasist ümbrispott. Läbipaistvad potiseinad ei ole kuukingale ilmtingimata vajalikud, seetõttu võib ümbrispoti valikul lähtuda vaid heast maitsest ja sobivusest interjööriga.

Kasvukoht ja hooldamine

Kuuking vajab võimalikult valget kuid otsese keskpäevase päikese eest varjatud kasvukohta. Hästi tunneb ta end aknalaual, kuhu paistab hommikune või õhtune päike. Edukalt kasvab kuuking ka lõunapäikese poole avaneva aknaga toas aknast eemal asuval laual või kapil. Sobiv temperatuur ruumis võiks olla 18-25°C. Väga lühiajaliselt talub taim kuni 15°C temperatuuri. Kui soovitakse avada akent, siis tuleb kuuking tõsta mujale, kuna taim ei talu järsku temperatuurikõikumist. Kastmiseks on kõige parem toasoe või paar kraadi soojem pehme vesi. Kastetakse siis, kui taim on täiesti kuiv ja pigem vähem, kui liiga palju. Kergeks muutunud poti võib asetada suuremasse sooja veega täidetud nõusse pooleks kuni üheks tunniks. Taime lehed ega juurekael ei tohi vette ulatuda. Kastmisveele võib taime õitsemis- ja kasvuperioodil lisada kaks korda kuus ka orhideeväetist vastavalt pakendil olevale normile. Vees ligunedes imavad kasvusubstraadi koostises olevad männikooretükid endasse vajalikul hulgal vett ja väetist. Peale vees olemist nõrutage pott enne ümbrispotti tagasipanemist kuivaks.

Sinine kuuking
Sinine kuuking

Video: “Maakodu aiakool” 5. osa – Kuidas kevadel toataimi turgutada?

"Maakodu aiakooli" 5. osas näitab Maakodu tegevtoimetaja Eva Luigas kuidas kevadel toataimede uut k Loe edasi

Toataimede kevadine hooldus ja ümberistutamine Eneli Kägeriga

Laagri Horteses toimunud parktilisel toataimede kevadise hoolduse koolitusel näitas tunnustatud aia Loe edasi

Lisaenergia taimelampidest

Tehisvalgus annab taimesõbrale vabamad käed erinevate põnevate taimede kasvatamiseks kodustes tingi Loe edasi

5 põhjust, miks peaksid oma toataime ümber istutama

Kevadine päike on toataimedele nagu kütus. Nad on välja puhanud ning püüavad nüüd valgust ja mõnule Loe edasi