Video: Teod. Meie aedade vaenlased. Kuidas neist vabaneda?

Aiandusekspert Eneli Käger selgitab miks just teod on meie aedades niivõrd kahjulikud ja milliseid tooteid võiks kasutada tigude eemaldamiseks.

Meie aedades on vaenlaseks eelkõige just lusitaania ehk Hispaania teetigu. Teda eristab meie kohalikest tigudest nö seelik, mis triibustikuna ulatub kõhu alla.

Tigude ja nälkjate tõrjevahendid

Hea vahend tigude ja nälkjate tõrjeks on Ferramol Limacide®, kuna see ei kahjusta lemmikloomi, linde, siile, vihmausse, mesilasi ega muid kasulikke loomi, keda me oma aedadesse soovime. Tigude ja nälkjate tõrjevahend on tõhus, sest teod ja nälkjad eelistavad graanuleid taimedele. Pärast Ferramol Limacide® söömist lõpetavad nälkjad ja teod söömise, kuna toode tekitab täiskõhutunde. Nälkjad taanduvad oma peidukohtadesse, kus nad nälgivad ja surevad. Tootel on patenteeritud koostis ning uudne toimimisviis, mis muuhulgas tähendab, et tõrjevahendit ei kahjusta vihm ega niisked ilmastikuolud, mil nälkjad on eriti aktiivsed. Kuivadel kohtadel tuleb graanuleid aegajalt niisutada, kui ei esine vihma, sest niisked graanulid meelitavad nälkjaid eriti aktiivselt ligi. Graanuleid võib niisutada mitmeid kordi ilma, et need kahjustuksid.

Kasutamine: Jaota Ferramol uhtlaselt maapinnale, kui on märgata nälkjakahjustusi. Parimad tulemused saavutatakse, kui tõrjet alustatakse esimeste nälkjate ja tigude ilmumisel piirkonda. Mitte laotada ridade või kuhjadena taimede vahele. Kuivade ilmastikuolude korral tuleks toodet niisutada, kuna nälkjad eelistavad pehmet ja niisket sööta. Laotage graanulid välja õhtul, kui nälkjad on aktiivsed. See väldib ka teiste loomade ja lindude poolt nälkjate ja tigude eest graanulite ärasoomist. Toode puistatakse laiali käsitsi või granuleeritud väetiselaoturiga. Korda tõrjet kuni aias on nälkjaid ja tigusid.

Valikus on ka Softcare® teotõrjeaine etana stop vedelik, mida peaks nälkjatele otse peale pihustama. Vedelik on saadaval Hortes Tähesaju ja Laagri aianduskeskustes.
Kasutamine: pihustada tigudele, nende munadele ja tigude liikumisteedele. Pihustada toodet kevadel murule, peenarde ja kraavide servadesse, kompostihunnikute ümbrusse ja muudesse kohtadesse, kus Hispaania teetigusid esineb. Korrata kasutamist kuu aja pärast, et hoida teod õuealalt ja peenardelt eemal.
Kasutuskohad: aiaäärsed piirkonnad, hoonete, rajatiste ja vundamentide ääred, kompostihunnikute ümbrus.
Koostisosad: taimeseep, etanool, pindaktsiivsed ained, orgaanilised lahustid, vesi.

SUUR SÜGISPÄEV TÄHESAJU HORTESES

Laupäeval, 24. septembril, jagavad tuntud ja tunnustatud aiaeksperdid aiatark® Väino Eskla ja aiand Loe edasi

Videoblogi: kuidas istutada viljapuid?

Vaata videost, mida räägib meie aednik- konsultant Priit Hummel: 1) mida õunapuu istutamisel silmas Loe edasi

Võta osa! Suur sügissibulate päev koos Eva Luigasega.

Istutades kasvab ilu! September on ideaalne aeg lillesibulate istutamiseks! Igal kevadel on tu Loe edasi

Video: Liimivööd ja püünised. Puude kaitse kahjurite eest.

Aiandusekspert Eneli Käger selgitab kuidas erinevad liimivööd ja püünised aitavad puid kaitsta kahj Loe edasi