Meil on suurim lemmikloomatoitude valik

Meil on suurim lemmikloomatoitude valik

Meie lemmikloomatoitude valik on suurim kogu Eestis. Toome tähestiku järjestuses välja kõik meie valikus leiduvad lemmikloomatoidud koos kirjeldusega. Kõik pildid on 14.02.2023 Hortese facebookis avalikustatud loosimängust, kus palusime klientidel jagada pilte enda lemmikloomadest ning lisada juurde nende lemmik toidubränd. Allpool näedki just neid samasid pilte koos toidubrändide kirjeldustega.

Hortes_lemmikloomatoidud_Applaws_Mart_2
Pildi autor: Karolin Kurs
Hortes_lemmikloomatoidud_Applaws_2
Pildi autor:
Hortes_lemmikloomatoidud_Applaws_2 (1)
Pildi autor: Eva Prual
Hortes_lemmikloomatoidud_Applaws_3
Pildi autor: Kadri Kriis
Hortes_lemmikloomatoidud_Applaws_Masha
Pildi autor: Inna Lepihov

Applaws

Applaws täisväärtuslikud, 100% naturaalsed kuivtoidud ning konservid kassidele ja koertele.
Applaws kuivtoidud ja konservid on:

 • Täisväärtuslikud
 • 100% naturaalsed
 • maitsvad
 • kõrge lihasisaldusega
 • sobivad ka nõudliku maitsemeelega loomale

Applaws`i pakenditele ei panda värvilisi pilte, mis ei kajasta pakendite sisu.
Applaws`i toodetes ei kasutata teie lemmikutele mittevajalikke aineid – loomseid derivaate, täite-, magus- ja maitseaineid.
Alati kasutatakse ainult kõrgeima kvaliteediga loomset proteiini, täpselt neid koostisosi, mis on tootepakendil kirjas, ainult looduslikest ja taastuvatest allikatest pärinevat toorainet ning lepitakse seejuures ainult parimaga.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Bozita
Pildi autor: Urve Jürison

Bozita

Meie filosoofia on, et Bozita oleks ühtviisi suurepärane nii loomadele kui ka keskkonnale. Rootsi on tuntud oma looduse ja kõrgete põllumajandusstandardite poolest, mis on Bozita toodete kvaliteedi aluseks.

Bozita koeratoit

Kõik Bozita koeratoidud on Rootsis toodetud. Need on valmistatud looduslikest koostisosadest ja ilma ebavajalike lisanditeta. Bozita koeratoidu retseptid on välja töötanud toitumisspetsialistid, kes on eksperdid koeratoidu ja koera tervise alal. Võite usaldada, et Bozita abil saab teie koer alati kõik vajaliku. 

Meie valikust leiate koeratoitu igas suuruses, tõugu, vanuses (kutsikad, noored koerad, täiskasvanud koerad, vanad koerad, tiined koerad ja imetavad koerad) ja aktiivsustasemega koertele. Kasutame ainult Rootsi talude koostisosi kui vähegi võimalik.

Bozita kassitoit

Bozita on Rootsi kõrgekvaliteediline kassitoidubränd, mis on valmistatud parimatest koostisosadest. Selles on kõik, mida teie kass vajab tervislikuks ja täisväärtuslikuks eluks. Meie kassitoit on valmistatud ilma ebavajalike lisanditeta, sest loomulik on alati parim, nagu iga kass teab.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Animals_1
Pildi autor: Kristina MK

Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Animals_Muru
Pildi autor: Eha Mägi
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Animals_P6rsik
Pildi autor: Heidi Reinhardt

Brit Animals

 • Ohutu ja loomulik
 • Superpremium täisväärtuslik toit
 • Väikeloomadele kodukeskkonnas
 • Regulaarne ja tasakaalustatud toitumine
 • Garanteeritud oluliste vitamiinide ja mineraalainete sisaldus

Superpremium Brit Animalsi toitumise koostis arvestab väikeloomade loomulikku toitumisprofiili. Teie lemmiklooma ohutu toitmine on elukestva sõpruse jaoks hädavajalik ning parandab teie lemmiklooma elukvaliteeti ja -pikkust, edendades samal ajal teie suhet, armastust ja vastastikust mõistmist.

Brit Animalsi lemmikloomatoidud on valmistatud keemiavabadest koostisosadest, mida tarnitakse inimtoiduks sobival tasemel. Kaasaegsed tootmisprotsessid tagavad täpse doseerimise ning garanteerivad oluliste vitamiinide ja mineraalainete sisalduse.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Care_Zak
Pildi autor: Indrek Rauba
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Care_Freddy_
Pildi autor: Indrek Rauba
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Care_Zak_ja_Freddy_
Pildi autor: Indrek Rauba

Brit Care

Brit Care superpremium lemmikloomatoit on välja töötatud keha kaitsmiseks negatiivsete keskkonnamõjude eest. See algab hoolikalt valitud kvaliteetsetest koostisosadest, nagu lambaliha, lõhe, heeringas, part ja küülik, et valmistada tasakaalustatud, hüpoallergeenseid ja teraviljavabasid retsepte, mis hoiavad ära toidutalumatuse ja on kergesti seeditavad. Brit Care sisaldab ka funktsionaalseid koostisosi, mis toetavad immuunsust, parandavad üldist seisundit ja aitavad kõrvaldada tõsiste haiguste riski.

Tooted: kuivtoit, märgtoit, pasteet -konservid, monoproteiiniga konservid, funktsionaalsed snäkid, lihamaiused, toidulisandid ja lõheõli.

Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Care_Pauline
Pildi autor: Brenda Säinast
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Care_Leo
Pildi autor: Helis Pintman
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Care_2
Pildi autor: Laura Tolppa

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Premium_Sofi
Pildi autor: Evely Pikkoja

Brit Premium by nature

Brit Premium by Nature on täisväärtuslik ja maitsev kõrge lihasisaldusega toit.

Brit Premium by Nature sisaldab 50% kanaliha, mis on looduslikult hästi seeditava valgu allikas tervete lihaste ja kudede jaoks. Kaer, iidne gluteenivaba teravili, mis ei põhjusta toiduallergiat ega talumatust, on suurepärane energiaallikas. Kollageen, mis on saadud koorikloomade kestadest ja roheliste huulte rannakarpidest, pakub looduslikke kondroprotektiivseid aineid tervete liigeste ja kõõluste jaoks. Puuviljad ja ürdid (kummel, nelk, tsitruselised, rosmariin, kurkum ja kuivatatud mustikad) tagavad loomuliku immuunsuse toetamise.

Brit Premium by Nature võtab arvesse erinevate tõugude vajadusi ning tagab fantastilise seeduvuse ja maitse.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Fresh
Pildi autor: Aet Udusaar
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Fresh_2
Pildi autor: Liia Ma
Hortes_lemmikloomatoidud_Brit_Fresh_3
Pildi autor: Liia Ma

Brit Fresh - koertele

 • Tõeline kulinaarne elamus igas kausis
 • Superpremium ökoloogilised retseptid
 • Suures koguses värsket liha, looduslikke ja täisväärtuslikke taimi, köögivilju, puuvilju ja ürte kohalikest taludest ja niitudelt
 • Looduslik ja tervislik
 • EI! mõttetud koostisosad nagu mais, soja, gluteen, kunstlikud maitseained, värvained või säilitusained

Brit Fresh on uus terviklik lemmikloomatoidu sari, mis on valmistatud suures koguses värskest lihast ja muudest toitvatest koostisosadest. Segud sisaldavad rikkalikult looduslikke aminohapete allikaid tervete lihaste ja kudede jaoks ning värskelt valmistatud liha annab neile fantastilise maitse, parandab pikaajalist toidutarbimist ja annab koertele suurepärase motivatsiooni. Need sisaldavad ka looduslikke köögivilju, puuvilju ja ürte, et tasakaalustada üldist toitainete profiili.

Nende toitude valik rõõmustab kindlasti igat koerasõpra hea ja tervisliku toiduga.

Brit Fresh valikus on kuivtoit ning suure lihasisalduse ja ürtidega konservid.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Carnilove_
Pildi autor: Kelly-Karen Jõeleht
Hortes_lemmikloomatoidud_Carnilove_P2tu_ja_Roosi
Pildi autor: Liina Ansberg

Carnilove

 • Kooskõlas loodusega
 • Superpremium teravilja-/kartulivabad koostised
 • Austab koerte ja kasside loomulikku päritolu
 • Metsikut päritolu liha
 • Unikaalsed lihaliigid: jaanalind, karpkala, metssiga, küülik
 • Metsamarjade, köögiviljade ja ürtidega
 • Carnilove on koostatud austades koerte ja kasside loomulikke toitumisvajadusi.

Teraviljavabad koostised, mis sisaldavad rikkalikult kvaliteetset liha, nagu lõhe, karpkala, forell, kalkun, küülik, part, faasan, lambaliha ja metssiga, koos metsamarjade ja ürtidega pakuvad olulisi valke, rasvu, vitamiine ja looduslikke antioksüdante. Suurepärane füüsiline vorm ja immuunsüsteemi tugi. Tasakaalustatud terviklik valem, mis rahuldab koera ja kassi instinktiivset lihaarmastust.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Disugual_Coco_ (1)
Pildi autor: Liisu Śavlin

Disugual

Disugual kassi- ja koeratoit – Itaalia kvaliteet ja vahemere värskus. Disugualil on lai valik kassi ja koera kuivtoite ning ka konserve, iga omanik leiab oma lemmikule midagi sobivat. Nii konservid kui ka kuivtoidud on toodetud Itaalias ning tootmises on kasutatud vaid kohalikku toorainet. Kuivtoit on valmistatud looma heaolu esile seades.

Koerte kuivtoidud on saaval viies eri maitses 1kg ja 12kg pakkides. Koerte konservid on toodetud 96% ühest loomse valgu allikast ning ei sisalda värvained, säilitusaineid ega gluteeni. Valikus on ka erinevate puuviljadega konserve, mis sisaldavad lisaks ka ühte loomset valgu allikat.

Kasside kuivtoite on neli eri maitset 300g pakkides, valikut on nii kassipojale, täiskasvanud kassile kui  ka steriliseeritud kassile. Kasside konservid on samuti valmistatud Itaalias rangelt valitud toorainest, ilma värvainete ja säilitusaineteta ning gluteenita. Mini Me kassikonservid sobivad ideaalselt ka valivatele kassidele.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_D.R.N_Tobby
Pildi autor: Monika Michelson-Mõik

D.R.N. Solo konservid

SOLO  - monoproteiinsed, ainult 1 looma/linnu/kala lihal põhinevad täiendsöödad. Ei sisalda mitte midagi peale selle konkreetse looma/linnu/kala liha ja vähesel määral paksendus- ja tarrendusaineid.

D.R.N Solo ei sobi ainukeseks söödaks pikaajaliselt, lemmikloomad vajavad juurde vitamiine, mineraale ja süsivesikuallikaid. Sobivad hästi isutute loomade sööma meelitamiseks, ideaalsed toidutalumatuste välja selgitamiseks eliminatsioonidieedina, mugavad kaasa võtta reisile, näitusele jne.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Exclusion_Muffyn
Pildi autor: Monika Michelson-Mõik

Exclusion

Exclusion monovalguga Vahemere supertoit.

Exclusion Mediterraneo Monoprotein Formula – Noble Grain on täisväärtuslik ja tasakaalustatud sööt Itaaliast, mis on koostatud ühest dehüdreeritud loomse valgu allikast selge ja olulise retsepti jaoks ning ainult ühe kõrge kvaliteetse teraviljaga. Säilitatud looduslike antioksüdantidega ja integreeritud beeta-glükaanidega. See on rikastatud Vahemere traditsioonidest pärit supertoitude uuendusliku retseptiga: kanep, oliiviõli, tomat, granaatõun, brokkoli ja sigur. Ei ole lisatud kanarasva, nisu, soja ega maisi.

Exclusioni lubadus:

 • Suurema toiteväärtuse saavutamiseks kasutame ainult dehüdreeritud loomseid koostisosi.
 • Toidu säilitamiseks ainult looduslikud antioksüdandid.
 • Beeta-glükaanidega, mis tugevdab immuunsüsteemi kaitset ja toetab soolestiku mikrobioomi tervist.
 • Meie tooted on nisu, maisi, soja ja GMO vabad.
 • Liigeste tervis : glükosamiin ja kondroitiin - need aitavad kaasa tervete liigeste arengule ja säilitamisele.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Farm_1
Pildi autor: Õnnemari Sule

Farm Pet Food

Farm Pet Food on kodumaine lemmikloomatoidu bränd, mille retseptid on lihtsad - kokku on pandud inimese toidulaua vääriline tooraine ja parimad teadmised lemmiklooma tervisest.

Farmi põhimõte on pakkuda lemmikloomadele kõrgekvaliteedilist toitu ilma säilitus-, lisa- ning muude kahjulike aineteta. Enamik retsepte koosnevad kuni viiest komponendist! Kõik meie tootevalikus olevad retseptid on teaduspõhised ning toodetud meetoditel, mis säilitavad toote maksimaalse maitse, toiteväärtuse ja lõhna.

Laias tootevalikus on nii kuivtoit, märgtoit, maiused, erinevad toortoidud, külmkuivatatud täistoit ning ka valik öko sertifikaadiga toite.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Pildi autor: Birgit Veber
Hortes_lemmikloomatoidud_Farmina_Miisu
Pildi autor: Katri-Triin Krjukov

Farmina

Farmina toidud on koostatud põhimõttel, et nii kassid kui koerad on lihasööjad. Toidud sisaldavad kuni 96% loomse päritoluga valke.

Innovatiivsed kuiv- ja märgtoidud koertele ja kassidele Natural & Delicious sarjast põhinevad viiel kesksel lihasööjate söötmise printsiibil:

MADALA KOORMUSE JA GLÜKEEMILISE INDEKSIGA
Toidud on, olenevalt sarjast,  kas täielikult teraviljavabad (ND Grain Free, ND-Pumpkin,ND-Ocean, ND-Quinoa)  või sisaldavad minimaalses koguses GMO vabasid madala glükeemilise indeksiga iidseid teravilju speltat ja kaera (ND- Ancestral Grain).

KÕRGKVALITEETSED VALGUALLIKAD
Kõrgkvaliteetne värske ja kuivatatud liha (ilma lihajahu ja loomsete kõrvalsaadusteta).

VITAMIINID JA MINERAALAINED
Lisatud õiges vahekorras ning pärinevad kõrgkvaliteetsetest puu- ja köögiviljadest.

RAVIMTAIMED
Eriliste omadustega ja suunatud toimega.

LOOMSED RASVAD
Kergesti lihasööjate poolt omastatavad.

Ocean toitude peamine valguallikas on pärit kõrgkvaliteetsetest kaladest (heeringas, tursk, lõhe jne).

Pumpkin sarja toitudele on lisatud 10% antioksüdantide ja kiurikast kõrvitsat.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_FineDog_Ruudi
Pildi autor: Riina Mittov Veber

Fine Dog - koertele

Fine Dog valmistab vaid parimatest koostisainetest tervislikke toidulisandeid ja maiustusi.

Konservid

Konservid sisaldavad 100% liha ilma lisatud vitamiinide ja mineraalaineteta, valikus ka 100% kanavabad konservid

Funktsionaalsed närimismaiused

Funktsionaalsed närimismaiused on valmistatud puhtast lihast ning sobivad kõikidele koertele. Kuuma õhu käes kuivatatud funktsionaalsed gluteenivabad täiendsöödad kvaliteetsete valkude ja vitamiinidega piiravad hambakivi teket. Närimismaiused on 100% looduslikud, kergesti seeditavad, sobivad ka kutsikatele ja vanematele koertele immuunsuse toetamiseks ning tsivilisatsioonihaiguste ennetamiseks tänu mannoosi-oligosahhariidide sisaldusele.

Fine Dog valikus on ka toidulisandid ja lõheõli.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_FoodStudio_1-2
Pildi autor: Merili Neumann
Hortes_lemmikloomatoidud_FoodStudio_Villem_1-2
Pildi autor: Kadi Busch
Hortes_lemmikloomatoidud_FoodStudio_Marvin_1-2
Pildi autor: Kadi Busch

Foodstudio

PULJONG LEMMIKLOOMALE? AGA MUIDUGI!

Tuntud kohaliku puljongite ja kastmete tootja FoodStudio valikus on puljongid ka kassidele ja koertele.

Puljongid valmivad käsitööna ja tegelikult polegi vahet, kas puljong on keedetud loomadele või inimestele. Nii tooraine kui keetmisprotsess on täpselt sama, ainus vahe seisneb retseptis. Loomade puljong on tummisem ja maitseaineteta, aga kvaliteedilt inimtoidu vääriline ning kõlbab tarbimiseks kogu perele. See tähendab, et kui lemmikloomal parasjagu puljongi isu pole, siis võib ka selle puljongi enda toidutegemisel ära kasutada. Loomadele inimeste toode paraku ei sobi erinevate maitseainete tõttu.

Kõikides FoodStudio puljongites kasutatakse ainult naturaalset ja mahepõllumajanduslikku toorainet. Tooted on puhtad, lihtsa ja arusaadava koostisega.

Loomade puljongid on jagatud kasside ja koerte tootesarjaks. Mõlemate sarjade tooted sobivad oma koostiselt nii kassile kui koerale (ja muidugi ka inimesele). Pigem on siinkohal oluline pakendi suurus ja ka loomade maitse-eelistused. Koertele mõeldud tooted on 350 ml pakendis ja kasside omad 100 ml pakendis. Samas sobivad kasside väiksed pakid väga hästi ka väiksemat sorti koertele. Maitsete osas on kasside eelistuseks kindlasti kala ja linnuliha ning koerte valik ei pruugi neile meeldida. Kui aga pirtsutajaid pole, siis saab pere lemmikloomi rõõmustada suisa kuue erineva tootega.

Loe Foodstudio puljongite kohta lähemalt siit.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Grandorf_1-1
Pildi autor: Mir Vet

Grandorf: Holistilised toidud koertele ja kassidele

Grandorf põhimõte: Toitudes kasutatakse alati parimat, värsket ja õrnalt kuivatatud liha. Toitu valmistatakse vaid puhtast loomsest proteiinist. Kõik koostisosad on looduslikud ja hoolega valitud - hüpoallergeensed. Eesmärk on pakkuda tasakaalustatud funktsionaalset toitu.

Koostisesse on valitud parimad loomsed valgud, hüpoallergeensed komponendid ja elusad mikroorganismid - probiootikumid. Need tagavad seedetrakti hea tervise ja tugeva immuunsüsteemi kogu eluks.

Grandorfi toitudes ei kasutata: Maisi, nisu, peeti, herneid, kartulit, kana, kanarasva, gluteeni, värvaineid, kunstlikke maitsetugevdajaid, säilitusaineid, GMO toitu.

Kuni 70% liha ja loomseid koostisaineid: Koostisosade nimekirja kroonib kõrge kvaliteediga liha. Toodetes on kasutatud vaid puhast loomset proteiini ega ole lisatud taimset. Loomsest proteiinist saab sinu lemmik kõik vajalikud aminohapped.

Probiootikumid – Tervislik elu

Grandorfi retseptid sisaldavad miljard kasulikku probiootikumi bakterit kilogrammi kohta. Nende igapäevane tarbimine aitab kaasa seedimisele ja toitainete omastamisele, tugevdab immuunsüsteemi ja aitab ära hoida toidutalumatusi.

Probiootikumid lisatakse Grandorfi toitudesse pärast kuumutamist spetsiaalses happekindlas kapslis, mis tagab nende elus püsimise ja toimeefekti.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Healthy_Paws_Happy
Pildi autor: Tanka Aas

Healthy Paws

Healthy Paws eesmärk on pakkuda kõigile koertele täisväärtuslikku hüpoallergeenset täistoitu, kasutades ainult looduslikke päritoluga koostisosi.

Healthy Paws filosoofia on kujundatud aastatepikkuse veterinaaria kogemuse baasil, mille jooksul tekkis arusaam, et paljud koerte vaevused on tingitud valest toitumisest. Paljudel juhtudel saab sümptomeid leevendada või isegi ravida loomulikuma ja hüpoallergeensema dieediga.

Healthy Paws on esmaklassiline kuivtoit, mis pakub koertele tasakaalustatud toitumist hüpoallergeensete retseptidega, kasutades ainult parimaid looduslikke koostisosi. Üheski Healthy Paws retseptis ei sisaldu loomseid kõrvalsaadusi, kunstlikke värvi -,  säilitus- ega lisaaineid. Iga koostisosa on hoolikalt valitud, et pakkuda kutsikate, täiskasvanud koerte ja vanemate koerte jaoks spetsiifilist toiteväärtust. Toorainena kasutatav liha on traditsiooniliselt kasvatatud ja võimaluse korral hangitud otse Briti farmeritelt. Kuivtoidud on valmistatud tehases, kus on kõige kaasaegsemad seadmed. Iga kasutatav koostisosa vastab kõige kõrgematele kvaliteedistandarditele.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Josera_Casca_ja_Simba_1
Pildi autor: Anni De Forest

JOSERA

JOSERA – Saksamaal valmistatud, erilise tippkvaliteediga lemmikloomatoit. Eesti koerte ja kasside lemmik Saksamaa bränd!

JOSERA on usaldusväärne: Saksamaa esmaklassilise lemmikloomatoidu spetsialistina on meil rohkem kui 80 aastat kogemust ja ekspertteadmisi. Oma tippkvaliteediga toodangus koertele ja kassidele oleme esikohale seadnud teie lemmiku tervise, esmaklassilise maitse ja suurepärase omastatavuse.

 • Kõige jätkusuutlikum lemmikloomatoit globaalselt.
 • Tipptasemel toodang Saksamaalt. Kontrollitud kvaliteet läbi meie siselabori.
 • Retsept ilma geneetiliselt muundatud koostisosade, kuntslike värvainete, lõhna – ja maitseainete ning sälitusaineteta.
 • Ei sisalda nisu, soja ega GMO tooteid.
 • 80 – aastane kogemus söödatootmises.
 • Täisväärtuslikud toidud kõigil eluetappidel.
 • 100% kliimaneutraalne toodang.
 • Ainus lemmikloomatoidu tootja, kellel on DLG-Plus sertifikaat (inimeste toidustandard).

Ainult parim, meie väga-armastatud lemmikutele.

Koera-ja kassitoitude tootmiseks kasutatakse ainult eelnevalt meie laboris analüüsituid kõrgekvaliteedilise looduslikke ning tervislikke koostisosi. Me ei kasuta kunagi geneetiliselt muundatud tooraineid, kuntslikke värvi-, lõhna- ja säilitusaineid ning ei lisa nisu ega soja. Kasutatavad liha subproduktid on kvaliteetsed ja sobilikud ka inimtoiduks.

Iga koostisosa on enne kasutamist hoolikalt laboris analüüsitud, et me saaksime tagada esmaklassilise kvaliteediga toidu igale loomale.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Land_Fleisch_Tapi
Pildi autor: Merle Jahi

Land Fleisch

Land Fleisch pakub laia valikut märga toitu nii kassidele kui koertele, mis tagab loomuliku maitseelamuse igas vanuses lemmikule. Konservid värskete köögiviljadega on loodud spetsiaalselt kasvavate ja täiskasvanud koerte ja kasside organismide jaoks ning sobivad ideaalselt ka vanemas eas loomadele.

Toodetes on ühendatud kõrge toitumisalane teadlikkus ja õrnad tootmisprotessid parimaga, mida emake loodus pakub. Kasside ja koerte liigipõhise loomatoidu sobivus ei piirdu vaid tootmisega, erilist rõhku pannakse ka koostisosade päritolule. Land Fleish tooted on valmistatud Sakamaal kasutades kohalikku toorainet. Konservid on valmistatud kana-, pardi-, kalkuni- ja ulukilihast, rafineeritud veisesüdamete ja sertifitseeritud juurviljadega.

Kõik Land Fleisch konservide sordid on koos värskete köögiviljadega ülimalt maitsvad ja hästi seeditavad mis sobibad ka tundlikutele loomadele. Ligikaudu 90% lihasisaldus (liha ja lihapuljong) tagab teie lemmikule heaolu ja parima tervise.

Tänaseks on Land Fleisch seadnud eesmärgi pakkuda kõrgeima kvaliteediga toitu taskukohase hinnaga.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Nutrilove_Melani
Pildi autor: Maria Villenthal

Nutrilove

Nutrilove - armastatud premium sari, milles on suur valik nii kuivtoite kui ka konserve koertele ja kassidele. Toidud on valmistatud vaid värskest lihast ning ei sisalda lihajahusid.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_4-1
Pildi autor: Evelina Karpova
Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_3-1
Pildi autor: Lii Si
Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_9
Pildi autor: Merit Blaksnov
Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_8
Pildi autor: Vanessa Stafinjak
Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_5
Pildi autor: Kristina Vatter

Pala

PALA - Armastus esimesest ampsust!

Pala on Soome bränd, mille juured ulatavad üle maailma. Meie retseptid on väljatöötatud koostöös Helsingi ülikooli uurimisrühmaga DogRisk ja kõik meie ülimalt kvaliteetsed tooted on valmistatud meie enda poolt, meie enda köögis, Tallinna lähedal Eestis!

Kõik meie retseptid sisaldavad vähemalt 82% värsket liha ja kala, 14% värskeid aedvilju ja marju ning 4% looduslikke supertoite - merevetikaid, kurkumit jpt. Me kuivatame oma koeratoitu madalatel temperatuuridel õhu käes, et vähendada niiskusesisaldust! Naturaalsel viisil! Ilma toiteväärtust vähendamata.

Iga Pala kilogrammi valmistamiseks läheb kuni 3 kilogrammi liha ja teisi tooraineid. Pala sobib ideaalselt terviklikuks eineks, kõrgkvaliteediliseks maiuseks või lisandiks tavatoidu peale. Pala toite võib hoiustada toatemperatuuril ja püsib värskena vähemalt 2 nädalat peale koti avamist. Kui hoida avatud kotte suletuna ja külmkapis, siis säilib värskus ka pikemat aega.

Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_1-1
Pildi autor: Nelly Bander
Hortes_lemmikloomatoidud_Pala_2-1
Pildi autor: Liina Ansberg

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_1-1
Pildi autor: Riina Lember
Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_2-1
Pildi autor: Jevgenija Sitik
Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_3-1
Pildi autor: Anu Raja

Platinum

Platinum koeratoit

Koera tervis saab alguse toitaineterikkast ja kvaliteetsest söögist. Platinum hoolitseb selle eest, et koeratoidu valmistamise viis oleks inimtoiduga samal tasemel.

Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_4-1
Pildi autor: Veroonika Dimitrijeva
Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_5
Pildi autor: Janika Smolentseva

Miks eelistada PLATINUMi?

 • 1 kg PLATINUM kuivtoidu valmistamiseks kasutatakse 1,27 kg VÄRSKET liha. PLATINUM sisaldab vaid parimaid tooraineid, mis on sobilikud ka inimtoiduks. Ainulaadne on ka toidu valmistamisviis – lihatükid koos köögiviljadega küpsevad omas lihamahlas ilma vett lisamata.
 • PLATINUM kuivtoit ei paisu maos, toit läbib seedekulgla kiiremini ning maokeeru tekkimise oht kahaneb oluliselt.
 • Toidupalad on pehmed ja suure toiteväärtusega, seega toidukogus on märgatavalt väiksem võrreldes tavalise koeratoiduga.
 • Ei sisalda atraktante, maitseaineid, maitsetugevdajaid ega värv- ja lõhnaaineid.
 • Sobib kõikidele koertele, olenemata vanusest ja tõust, sh ka allergilistele koertele.

Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_N8psu_1
Pildi autor: Anna Telkinen
Hortes_lemmikloomatoidud_Platinum_Sofi_1
Pildi autor: Inna Lepihov

Platinum kassitoit

Kas Sinu kassi nurrumootor vajab kütust? Platinum MeatCrisp on esimene täisväärtuslik kuivtoit kassidele, mis on valmistatud VÄRSKEST lihast: liha kuivatatakse koos teiste kassi tervise jaoks oluliste koostisosadega madalal temperatuuril ringlevas õhus. Aeglane ja ühtlane kuivatusprotsess tagab liha toitainete ja naturaalse maitse säilimise. Sinu kass saab nautida toitu, mis on tasakaalustatud, imemaitsev ja tervislik.

Platinum MeatCrisp kassitoidu eelised:

 • 83% VÄRSKET liha (ei sisalda liha- ega kondijahu)
 • looduslikud koostisosad
 • ei sisalda atraktante
 • gluteenivaba teravili
 • toitev ja kergesti seeditav
 • optimeeritud tauriini sisaldusega

Platinum kassitoidu sortimendis on saadaval täistoit täiskasvanud kassile, steriliseeritud täiskasvanud kassile ning kassipoegadele ja noortele kassidele.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Polaris_Fluffi
Pildi autor: Patrick Ptitson

Polaris

Polaris teraviljavabad ja ilma kana sisalduseta lemmikloomatoidud on toodetud Partner in Petfood poolt Tsehhis. Koostis sarnaneb koerte ja kasside eelkäijate menüüle, sisaldades vaid värset liha, kala, ürte, puuvilju, köögivilju ja marju.  

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_PrimaDog_Noora
Pildi autor: Triin Mets
Hortes_lemmikloomatoidud_PrimaDog_Nora
Pildi autor: Kädi Hännikäinen
Hortes_lemmikloomatoidud_PrimaDog_Leia
Pildi autor: Maria Amura

Prima Dog

Rohkem liha, mitte nisu! Liha on koera olulisim toit. Seetõttu on liha alati ka PrimaDogi täistoitude olulisim tooraine.

Liha on vajalik koera lihaste ja üldseisundi jaoks ning kuigi koer suudab süsivesikuid omastada, kasutab ta neid eelkõige seedimise soodustamiseks. Koera seedekulgla on lühike ja süsivesikute kiud aitavad kaasa toidumassi edasiliikumisele seedekulglas. Rasva tähendus koera toidus on samuti märkimisväärne, sest rasv on koera olulisim energiaallikas.

Miks nisuvaba toit?

Liha on alati meie toitude peamine tooraine. Süsivesikute allikana kasutame gluteenivaba kartulit, kuivatatud õunu, hernetärklist ja kergesti seeditavat maisi. Koer on lihasööja, aga suudab omastada ka toidus olevad süsivesikud. Liha peaks siiski olema koera toiduvaliku peamine tooraine.

Toitude toitainesisalduse kontrollimisel võib aga siiski täheldada, et paljude kaubamärkide korral see nii ei ole isegi loomapoes müüdavas koeratoidus. Paljud tootjad kasutavad toidu kaalu suurendamiseks odava toorainena nisu või soja, sest liha on enamasti koeratoidu kõige kallim tooraine.

Osa koeri suudab seedida nisu paremini kui teised. Nisu ja soja võivad aga osadel koertel allergiat põhjustada. PrimaDogi jaoks on kõige olulisem teie koera heaolu. Seetõttu on meie toitude retseptid hoolega välja töötatud ja täistoidud sisaldavad ainult selliseid koostisosi, mida koer suudab tõhusalt omastada. PrimaDogi toitudes ei ole nisu ega soodsat soja kasutatud täitemassina toidu kaalu suurendamiseks. Rohkem liha, nisuvaba!

Teraviljavaba valik

Mõne koera toiduvalikusse ei sobi teravili üldse. Seetõttu oleme välja töötanud ka täiesti teraviljavabad täistoidud. Meie teraviljavabad kuivtoidud sobivad eriti hästi just tundlikuma seedimisega ja allergilisele koerale. Teraviljavabade koeratoitude retsept on välja töötatud nii, et see sisaldab võimalikult vähe allergeene ja PrimaDogi teraviljavabad täistoidud ei sisalda üldse tavalisi süsivesikute allikaid maisi, nisu, riisi, kartulit ega bataati.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Pro-Nutrition_Benno
Pildi autor: Ave Piikmann

Pro-Nutrition

Filosoofia

Pro-Nutrition on pühendanud kogu oma oskusteabe ja kire silmapaistva toidu kujundamisele, et tagada kasside ja koerte heaolu ja õnnelik elu.

Üle 50 aastat innovatsiooni

Pro-Nutritioni peamine ülesanne on tagada kasside ja koerte heaolu. Olulist tähelepanu pööratakse teadus- ja arendustegevusele, et pakkuda eksklusiivset toitu, mis on täiuslikult kohandatud nende füsioloogiaga.

Mereandide aktiivtoime

Meditsiiniliste uuringute käigus välja töötatud MEREANDIDE AKTIIVTOIME (MARINE ACTIVE BENEFIT) koosneb mereandide biopeptiididest, polüküllastumata rasvhapetest ja looduslikust antioksüdantide kompleksist. See ainulaadne koostisosa, mis tuleneb Gadidae perekonna kalade* (tursk, kilttursk, moiva jne) teatud osade ensümaatilise hüdrolüüsi tulemusena, on Pro-Nutritioni ainulaadne koostisosa. Selle roll on kasside ja koerte elujõu ja heaolu jaoks hädavajalik.

Toitumise mitmekesisus, 40 olulist toitainet

Koertele ja kassidele on tasakaalustatud toitumiseks vajalik 40 erinevat koostisainet. Pro-Nutritioni toitumisspetsialistid on järjestanud need oma kasulikkuse alusel looma tervisele (õunakiud, fruktooligosahhariidid, linaseemned, pardirasv, vitamiinid, mikroelemendid jne).

Pro-Nutrition Pure Life - Teraviljavaba sari koertele ja kassidele

Pure Life toidud on kohandatud lemmiklooma tõelise olemusega. Toidud sobivad suurepäraselt ka tundliku seedimisega loomale. Pure Life toodete valikust leiab toidu nii kiisudele ja kutsikatele kui ka täiskavanud loomadele.

Pro-Nutrition Protect - Eritoidud kassidele ja koertele

Eritoitu nimetatakse ka spetsiaaltoiduks või dieettoiduks. Selle all mõeldakse tervislikku toitu nii funktsionaalsuselt kui toimepõhiselt. Protect toitude eesmärk on mingi kindla terviseprobleemi ärahoidmine ja/või selle ravimine. Iga Protect toit sisaldab ühte või mitut PARNUT (Particular Nutritional Purpose) koostisosa ehk spetsiifilist toitainelist komponenti. Toidud sisaldavad mitmete tervisele kasulike toimeainetega taimede koosmõju. Protect toidud vastavad Euroopa Liidu kehtestatud „eritoitumise eesmärkidel“ toidu nõuetele.

Protect toidud on GMO-, nisu- ja sojavabad. Kõik koostisosad on hoolega valitud looma tundlikku seedimist arvestades. Protect toidud on hüpoallergeensed. Nähtavad tulemused 3-4 nädala jooksul.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Pildi autor: Janika Paurson
Hortes_lemmikloomatoidud_Purina_Leelo
Pildi autor: Karoliina Kyla
Hortes_lemmikloomatoidud_Purina_2
Pildi autor: Birgit Kreisling
Hortes_lemmikloomatoidud_Purina_senior
Pildi autor: Anna-Marija Satalova
Hortes_lemmikloomatoidud_Purina_Bella
Pildi autor: Aile Pops

Purina Pro Plan

Purina Pro Plan on veendunud, et õige toit on pika ja tervena elatud aastate alus. Purina Pro Plan toitudes on kasutatud teaduse jõudu selleks, et Sinu lemmikloom saaks toidust kätte kõik vajalikud toitianed, ja pakume asjatundlikku tuge lemmiku igas eluetapis.

Purina Pro Plan toitudel on ainulaadne teaduslik pärand. Seda seetõttu, et Pro Plan on osa Purinast, ettevõttest, mis on üle 95 aasta olnud lemmikloomade toitumise teerajaja. Pro Plani bränd on loodud selleks, et kasutada Purina viimaseid uuringuid kõigile kättesaadava tootevaliku valmistamiseks.

Koostisosade kvaliteet ja ohutus on meile esmatähtis ning selles ei tee me mitte mingisuguseid järeleandmisi.

Mis teeb Pro Plani eriliseks

 • kvaliteet seisneb üksikasjades - oleme veendunud, et ühtki detaili ei maksa kahe silma vahele jätta, kui asi puudutab lemmiklooma eest hoolitsemist. Koostisosade kvaliteet ja ohutus on meie jaoks esmatähtis ning selles ei tee me mitte mingisuguseid järeleandmisi.
 • teaduslikult tõestatud kasu - Pro Plan toidud on loonud toitumisspetsialistid. Koostisosad ja toitainesisaldus on hoolikalt valitud, et neist oleks lemmikloomale põhjendatud, teaduslikult tõestatud kasu.
 • Eesmärgistatud tipptaseme teadus - meie meeskonda kuuluvad paljude teadusalade esindajad. Nad teevad koostööd selle nimel, et uusimad avastused muudaksid nii lemmikloomade kui ka nende omanike elu üle maailma.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Royal_Canin_Luna_ja_Hunter
Pildi autor: Anneli Kurval
Hortes_lemmikloomatoidud_Royal_Canin_Luna_1
Pildi autor: Sirle Soots
Hortes_lemmikloomatoidud_Royal_Canin_Luna
Pildi autor: Tanel Tali

Royal Canin

Royal Canin sai alguse juba 1968. aastal, mil Prantsusmaalt pärit praktiseeriv loomaarst Jean Cathary lõi katsetuste läbi „kollase supi“, mis aitas paljusid tema patsiente. Sellest ajast alates on välja töötatud palju erinevaid ja innovaatilisi toitumisalaseid lahendusi koertele ja kassidele vastavalt nende eripäradele ning vajadustele.

Royal Canin paneb alati kasside ja koerte vajadused esikohale. Toidud on loodud põhinedes teadusele koostöös juhtivate teadus-, veterinaar- ja käitumisspetsialistidega ning teeme pidevalt koostööd ka aretajatega, et vajalikke uuendusi toitudes rakendada. Me ei tee kunagi kompromisse lemmikloomade toitaineliste vajaduste ega toitude kvaliteedi koha pealt. Pühendume sellele, et saaksime kasutada parimat toorainet. Toorainele, mida retseptides kasutame, on meil kehtestatud väga ranged kvaliteedinõuded ja -standardid, mida ülemaailmselt järgime.

Teadvustame, et terve planeet tagab parema maailma, mistõttu võtame vastutuse tegutseda jätkusuutlikult ning panustada sellega meie väärtusahela lülide edasisse kasvu ning arengusse. Kuna kassidel ja koertel on tulenevalt nende tõust, vanusest, suurusest, elustiilist ja tervislikust seisundist erinevad vajadused, pakume väga erinevaid toitumisalaseid lahendusi, et nende vajadusi arvesse võtta. Pakume erinevaid sarju kassidele ja koertele ning meil on läbi pideva arendustöö välja töötatud ka kliinikusari erinevate haigusseisundite jaoks.

Hortes_lemmikloomatoidud_Royal_Canin_1-1
Pildi autor: Tanel Tali
Pildi autor: Kadi Tambaum

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Sams_Field_Roxy
Pildi autor: Mirjam Rahu

Sam’s Field

Terviklikud superpremium-retseptid koertele ja kassidele.

Sam’s Field superpremium koeratoit on loodud vastama koerte spetsiifilistele toitumisvajadustele, võttes arvesse tõu suurust, eluetappi ja muutuvaid toitumisvajadusi. Värske liha ja loomsete valkude, puu- ja juurviljaekstraktide ning muude funktsionaalsete koostisosade rikas ainulaadne koostis soodustab korralikku seedimist ja toitainete tõhusat kasutamist. Terad, eriti nisu, vähendavad koeratoidu seeduvust, mis tähendab, et seedekulglas imendub vähem toitaineid. Sam’s Fieldi gluteenivabad, teraviljavabad ja madala teraviljasisaldusega segud on ohutud, kuna välistavad toidutalumatuse ja muude kõrvaltoimete riski, et tagada eluaegne kvaliteetne toitumine ja hea tervis.

Valikus madala teraviljasisaldusega, teraviljavabad ja gluteenivabad toidud.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Total_Bite_2
Pildi autor: Birgit Põldaru

Total Bite

Total Bite lemmikloomatoidud on välja töötatud Hollandi veterinaaride poolt. Hoolikult valitud koostis aitab välistada toidallergiat-ja talumatust. Enamasti ühe proteiini sisaldusega, gluteenivaba koostis, samuti värskest lihast valmistatud teraviljavabad toidud tervislike ürtide, puuviljade ja köögiviljadega.

Maaletooja võib pikaajalise koostöö tulemusena kinnitada nende toitude toimimist erinevate probleemide lahendamisel.

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Hortes_lemmikloomatoidud_Wolfs_Mountain
Pildi autor: Kertu Laanesoo

Wolf’s Mountain - koertele

Wolf’s Mountain filosoofia on minna tagasi algupärase juurde, et pakkuda sobivaimat ja parima kvaliteediga looduslikku toitu. Kasutatakse ainult Euroopa päritolu kvaliteetseid koostisaineid farmeritelt ja varustajatelt. Prioriteediks valida parima kvaliteediga toorained, et tagada oma retseptides maksimaalne toiteväärtus. Liha peab pärinema võimalikult looduslähedaselt kasvanud ja GMO vabade toodetega toidetud loomadelt. Alates farmist kuni tootmiseni on toorained sertifitseeritud vastavalt IFS-le (International Food Standard - Rahvusvaheline Toidustandard) ja HACCP-le. Metssea ja hirve liha pärineb otse metsikust loodusest.

Wolf’s Mountain tooted on testitud sõltumatus laboris, mis tõendab, et toidus ei ole pestitsiidide ja mükotoksiinide esinemise riski.

Wolf's Mountain koeratoitude sari on täielikult teraviljavaba, seetõttu on need toidud hüpoallergeensed ja turvaliseks valikuks allergilistele koertele.

Wolf's Mountain kuivtoidud koertele on:

 • Teravilja- ja gluteenivabad
 • Hüpoallergeensed
 • Garanteeritult GMO-vabad
 • Looduslikud ja tasakaalustatud, tagades koerte tervise ja heaolu
 • Rikkad loomsete valkude poolest
 • Madala süsivesikusisaldusega
 • Sobivad tundlikele ja gluteenitalumatusega koertele

🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾 🐾

Vali enda lemmikloomale toidud siit.

Puljong lemmikloomale? Aga muidugi!

Foodstudio puljongid leiad Laagri Hortese lemmiklooma osakonnas olevast külmkapist. PULJONG LEMM Loe edasi

Lemmikloomad ja taimed sinu kodus

Kas Sina tead millised taimed Sinu kodus on lemmikloomasõbralikud? Kasside omanikud teavad, k Loe edasi

Aialindude lisatoitmine talvel – tee seda õigesti

Talveks aeda või koduakna taha pandud toidumaja pakub head võimalust meie metsa- ja aialinde lähema Loe edasi