Hortese kevadkataloog 2023

Hortese kevadkataloog 2023

Aed algab siit!

Kevade lõhnad, värvid ja hääled on vallutanud aia. Aedniku meel on rõõmus, keha aga annab märku riisumisest, lõikamisest, kaevamisest ja paljudest teistest vajalikest asjatoimetustest. Käes on aedniku aasta üks kiiremaid ja töömahukamaid kuid, aga ka kõige lootusrikkam ja ootusärevam aeg.

Nii nagu kevadine aed ootab väetist, et täies hoos ja ilus puhkeda, nii saab ka aednik nüüd hoogsalt asuda ellu viima oma mõtteid ja ideid. Meie Horteses tahame selles sulle, hea aiasõber, abiks olla! 

Aiandusega tegelemine, selle positiivne mõju meile ning enda ümber mugava, rahustava keskkonna loomine on üha enam hinnas. Usume, et see trend jätkab veelgi oma võidukäiku. 

Parim osa aiandusest on see, et kui oled oma käed mustaks saanud (sõna otseses mõttes), pühitakse su meel puhtaks. Unustad mured ja tusatuju. Kui oled aiandusega alustanud, mõistad üsna kiiresti, et pole suurimat naudingut kui rõõm näha taimede tärkamist mullast, nende arengut ja muutumist, võimalust ise omale toitu kasvatada ning tunda end kõikvõimsana esimest punast tomatit nähes! 

Hea aednik hoolitseb ka selle eest, et elurikkuse säiliks ja loob seda ka ise juurde, arvestab kliimamuutustega ning laseb loodusel rohkem võimust võtta, sest suund vabama ja heas mõttes metsikuma haljastuse poole on märksõna, mis on aianduses praegu oluline. 

Soovime mõnusat uut aiahooaega, palju õnnestumisi ja rahulolu oma rohelisemast elust! 

Vaata kevadkataloogi siin.

Jõulutrend 2023 "Karge talvehommik"

Sinakas-valgetes toonides jõulukollektsioon toob esile karge talvehommiku ilu. Kujutle end jalutama Loe edasi

Jõulutrend 2023 "Pidulik ballisaal"

Roosa muinasjuttudest tuttav ballisaal särab lillesülemite ja küünalde valguses, luues unustamatu õ Loe edasi

Istuta kooli lõpu puhul puu ehk taimede olulisus meie elukvaliteedile

Puud on pakkunud inimkonnale meie arengu algusest varjualust, ravivaid omadusi ja võimalusi arendad Loe edasi

Skulptuurid ja skulptuursed vormid aias

Skulptuurid ja skulptuursed väikevormid on tõusev trend Eestimaa aedades. Skulptuuriks võime nimetad Loe edasi