LEMMIKÕUN 2022 on suviõun 'Martsipan'

LEMMIKÕUN 2022 on suviõun 'Martsipan'

Hortese klientide lemmikõun 2022 on magus, mahlane suviõun 'Martsipan'.

17. ja 18. septembril toimus Laagri Horteses viljapuude nädalalõpp, kus proovimiseks oli välja pandud 26 õuna- ja pirnisorti. Viljade järgi oli klientidel hea otsustada, millist viljapuud ka enda aeda istutada.

Ühtlasi toimus Hortese klientide lemmikõuna valimine. Erinevalt varasematest aastates oli sel aastal proovimiseks välja pandud rohkem suviõunte sorte. Ülekaalukalt võitis sel aastal klientide lemmikõuna tiitli suviõun 'Martsipan', teise koha sai ka eelnevatel aastatel väga armastatud sügisõun 'Liivi Kuldrenett' ning kolmanda koha sügisõun 'Sõstraroosa'. Teistest oluliselt enam punkte said ka sügisõun 'Sügisdessert' ning taliõun 'Cortland'.

Kõikide vahel, kes õunu proovisid ja oma lemmikule hääle andsid loositi välja viljapuu. Loosiõnn naeratas sel korral Jane Mikkorile.

Et saaksid värskeid ja vitamiinirikkaid vilju ka oma aiast noppida, istuta viljapuu just nüüd, sügisel. Niisked ilmad ja piisavalt soe pinnas tagavad viljapuude juurdumise enne talve tulekut ning nii saad kevadel juba viljapuu õite ilu nautida.


Juba 24. septembril toimub kasulik, hariv sügispäev Tähesaju Horteses. Aiatark Väino Eskla ning aiandusekspert Eneli Käger annavad nõu, mida aias teha, et sügis kenasti mööda saata ja talvele vastu minna.

Registreeri end üritusele

Tee sõbrale kingitus - sõbrapäeva šokolaadituba!

Tule 10. veebruaril kell 13 Laagri Hortesesse šokolaadikomme valmistama! Iseteht Loe edasi

Õpilasfirmade suur jõululaat 9. dets Laagri ja Tähesaju Horteses

9. detsembril kell 11-15 Tule 9. detsembril Laagri ja/või Tähesaju Hortesesse õpilasfirmade jõu Loe edasi

Jõuluvana ootab kõiki lapsi ja lapsemeelseid! Kell 12-15, laupäeval Laagris ja pühapäeval Tähesajus

Kogu advendiaja võid Hortese aianduskeskustes kohtuda jõuluvanaga. Saad jõuluvanale luuletust luged Loe edasi

Elsa ja Anna teevad võlukunsti 2. dets kell 12 Tähesaju Horteses ning Elsa ja Olaf võluvad talve jõulumaale 3. dets kell 15 Laagri Horteses

Elsa võlub advendiaja alguse jõulumeeleolu! Tähistame advendiaja algust Elsa, Olafi ja Annag Loe edasi