Õunapuu 'Valge klaarõun' C7 150-270cm

Malus domestica

  • 2,5-3,5m
  • 25cm
  • V-V

30.90 €

Saadavus

  • E-pood 0 tk
  • Laagri 0 tk
  • Tähesaju 0 tk

Õunapuu 'Valge klaarõun' C7 150-270cm

Suvisort, mille aretuslugu on teadmata, kuid peetakse Läti sordiks. Vana, levinud ja tuntud sort Eestis ja mujalgi. Viljad valmivad augusti teisel poolel ja säilivad lühikest aega. Vili on keskmine kuni suur, kollakasvalge, ilma punata. Viljaliha on valge, magushapu ja hea maitsega, muutub sageli seest läbipaistvaks. Maitsev õun kohe söömiseks aga temast saab ka hea mahla või kompoti. Puu on keskmise kuni tugeva kasvuga, varaviljuv ja saagikas, üsna hea talvekindlusega. Haiguskindlus on rahuldav, nakatub kergesti puuviljamädanikku ja on aldis kärntõvele.
Õunapuu on kõige külmakindlam ja kasvutingimuste suhtes kõige leplikum viljapuu. Tundlik on ta liigniiskuse suhtes. Õunapuud armastavad päikesepaistelist (ainult nii saavad õunad punased põsed), parasniiske ja viljaka pinnasega kasvukohta. Hea oleks ka kerge kalle lõunasse või edelasse, nii ei teki seisvat vett ja oleks olemas kaitstus põhjakaarte tuulte eest. Istutada ei tohiks lohukohtadesse, kuhu kogunev külm õhk tekitab puule talvekahjustusi ja hiliskülmad võivad ära võtta puude õied. Liiga kõrget põhjavett, liigniisket ja rasket savimulda või puhast liivast pinnast ei taha samuti ükski viljapuu. Sordi ja pookealuse kombinatsioonist oleneb, kui suureks puu kasvab ja kui suured puuvahed tuleb istutamisel jäta. Kui koduaeda panna keskmisekasvulisel alusel puu, on piisavaks vaheks 3 meetrit. Kaeva auk, mis on 1,5-2 korda suurem kui mullapall. Kui pinnas on toitainetevaene, muretse lisamulda(kasvuturvast). Aseta mulda ka augu põhja ning vajuta see tihedaks. See on vajalik, et taim hiljem vajuma ei hakkaks. Veendu, et istiku juurekael ei jäks augu ärest allapoole. Istuta taim samale sügavusele kui ta oli potis. Lisa poole istutusaugu sügavuselt mulda, väemalt niipalju, et juured oleks enamväem kaetud. Siis vala istutusauk vett täs. Nii ei jää juurte ümber auku. Lase veel maasse imbuda ja täida istutusauk mullaga. Vajuta muld kergelt kinni. Löö maasse kaks toestusvaia. Puu toestamiseks sobib spetsiaalne laiem lint, mis ei hakka koort soonima. Selleks, et hiljem puu kastmisel kastmisvesi puust eemale ei voolaks, tee ümber puu võra laiune mullast vall. Kasta puud esimesel nädalal iga päev ning järgmisel nädalal üle päeva, kasta korralikult.

Kasvukoht päikeseline
Õitsemise kuu mai
Müüdava taime kõrgus 150-270cm
Täiskasvanud taime kõrgus 2,5-3,5m
Värvus valge
Lehe värvus roheline
Päritolumaa Eesti
Kasvupinnas Viljakas, parasniiske, vett läbilaskev.
Poti suurus 25cm
Vahekaugus 2-3m
Haigus- või talvekindlus Hea talvekindlus, keskmine haiguskindlus
Kasvukuju Keskmise kasvutugevusega puu
Kaal 7 kg
Kõrgus 270 cm
EAN 2000001110133
SKU SE49542

Saadavus järgmistes kauplustes ja e-poes

  • E-pood 0 tk
  • Laagri 0 tk
  • Tähesaju 0 tk

Kohaletoimetamise võimalused

OSC Kuller- suured kaubad alates 22.90 €

Saadetakse 1-7 päeva jooksul

Kuller võtab sinuga otse telefoni teel ühendust. Seejärel saate kokku leppida sobiva aja paki vastuvõtmiseks. Palume võtta taimed vastu esimesel pakutud ajal.

Tooted toimetame kohale üle Eesti 1-7 tööpäeva jooksul. Transport toodetele ostukorvi kaaluga alates 50 kg.

Smartpost pakiautomaat alates 3.90 €

Saadetakse 1-7 päeva jooksul

Jää ootama sõnumit oma telefonile. Paki saad kätte pakiautomaadist.
Kaubad toimetame kohale üle Eesti 1-7 tööpäeva jooksul.
Taimed toome kohale ainult kulleriga, et hoida nende värskust ja ilu.

Tulen ise järele Tähesaju Hortes Tasuta!

Saadetakse 2-4 päeva jooksul

Palun jää ootama kirja, et kaup on komplekteeritud!
Esmaspäev kuni neljapäev tehtud tellimused saab kätte ülejärgmisel päeval alates kella 17. Reede kuni pühapäev tehtud tellimused saab kätte teisipäeval alates kella 17. Kui tellitud kaupa ei ole valitud kaupluse laos, siis võib kättesaamise aeg pikeneneda. Palun jää ootama kirja, et kaup on komplekteeritud.

Tähesaju Horteses toimub kauba väljastamine klienditeeninduse infoletist kaupluse lahtiolekuaegadel. Suured kaubad nagu näiteks elupuud, kõrged lehtpuud saab kätte laost. Ladu jääb autoga parklasse sõites vasakut kätt maja nurga taha.

Tellitud tooted saab kätte tellimuse numbri esitamisel.

Kaupu hoiame 14 päeva, taimedele palume järgi tulla 3 päeva jooksul.

Omniva kuller alates 6.90 €

Saadetakse 1-7 päeva jooksul

Kuller võtab sinuga otse telefoni teel ühendust. Seejärel saate kokku leppida sobiva aja paki vastuvõtmiseks. Palume võtta taimed vastu esimesel pakutud ajal.

Tooted toimetame kohale Üle Eesti 1-7 tööpäeva jooksul. Transport toodetele ostukorvi kaaluga 0-49,99 kg.

Omniva pakiautomaat alates 3.90 €

Saadetakse 1-7 päeva jooksul

Jää ootama sõnumit oma telefonile. Paki saad kätte pakiautomaadist. Kaubad toimetame kohale üle Eesti 1-7 tööpäeva jooksul.
Taimed toome kohale ainult kulleriga, et hoida nende värskust ja ilu.