Põnevad jõulutöötoad Horteses

Jõuluootuse ajal toimuvad Hortese aianduskeskustes erinevad töötoad, kuhu oled lahkelt oodatud. Saad ise kingitusi valmistada või ennast rõõmustada.

Pane tähele! Töötubades osalemine on tasuline ning osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine. Töötubadest saad osa võtta vaid siis, kui oled vaktsineeritud COVID-19 vastu või haiguse läbi põdenud. Vajalik on vastava tõendi esitamine.


TÖÖTOAD

Fairymoods villahaldjate -kaitseinglite  meisterdamine-loomine.

Laagris 27. novembril kell 11.00–13.30 ja 14.00–16.30 (TÖÖTUBA TÄIS!)
Tähesajus 4. detsembril kell 11.00–13.30 ja 14.00–16.30

Töötoas saad nippe ja õpetusi, kuidas valmistada jõuludeks vilditud õrn ja imeline haldjaprintsess/kaitseingel endale või kingiks kõige kallimale. Töötuba viib läbi Fairymoods’i looja. 

Töötoas osalemine 25 €/osaleja
Registreeru SIIN
 „Origami tehnikate õppimine“

Tähesajus, 5. detsembril kell 14.00–15.30

Origami ei ole lihtsalt paber – see on kultuur, osavus, keskendumine ja isetegemise rõõm. Kuigi esmapilgul tundub traditsiooniline Jaapani paberivoltimine lihtsana ja pigem laste meelelahutusena, on see maailmas aina enam levinud just täiskasvanute hulgas.  Tule osale töötoas, kus õpime voltima kujundeid, mis kuuluvad origami klassikasse. Töötoa käigus õpetame lihtsamaid voltimistehnikaid ja valminud tööd saab osaleja koju kaasa võtta. Origami-tehnikaid õpetavad Eestis vahetusaastal viibivad YFU vahetusõpilased Jaapanist, Kento (Laagri Horteses) ja Tsukika (Tähesaju Horteses).

Töötoas osalemine 10 €/osaleja
Registreeru SIIN
„Aroomiteraapilise looduskosmeetika valmistamine“

Laagris, 19. detsembril kell 11.00–13.00
Tähesajus, 19. detsembril kell 15.00–17.00

Aroomiteraapilise looduskosmeetika valmistamise õpitoas saad ise teha kehakoorija või vannisoola. Iga osaleja saab kohapeal valmistada 150–200 g toote, mille valmistamisel kasutatakse taimseid õlisid (magus mandel, glütseriin, viinamarjaseemneõli), suhkrut või meresoola. Lisandiks kasutatakse looduslikke värve (kakao, ultramariin, savi), kuivatatud taimi ja seemneid ning aroomi annavad looduslikud eeterlikud õlid. Töötoa läbiviija Signe Seebid OÜ.

Töötoas osalemine 2 €/osaleja
Registreeru SIIN
Ravimtaimedega seepide meisterdamine“

Tähesajus, 12. detsembril kell 14.00–16.00

Õpitoas valmistame seepe valmisseebimassist, millele lisame värvi ja aiast või metsast pärit ravimtaimi. Saame teada, millega ennast vanasti pesti ja millal hakati kasutama seepi. Õpime tundma Eestis kasvavaid ravimtaimi ja saame teada, miks on hea ravimtaimi ka seebi sees kasutada. Töötoa läbiviija Õrrekese meistrikoda.

Töötoas osalemine 7 €/osaleja
Registreeru SIIN
„Jõulukroonide meisterdamine“ (JÄÄB ÄRA!)

Laagris, 11. detsembril kell 11.00–13.00

Jõulukroonid on toakaunistused, mida on Eestis valmistatud juba ammustest aegadest. Usuti, et jõulukroonid hoiavad eemal pahad vaimud ja toovad majale järgmiseks aastaks õnne ning rõõmu. Örrekese õpitoas meisterdame kroone Saaremaalt pärit kuldsest pilliroost. Valmis krooni saab igaüks erinevate jõulukaunistustega täiendada. Töötoa läbiviija Õrrekese meistrikoda.

Töötoas osalemine 7 €/osaleja
Registreeru SIINNB! Alla 12-aastastel lastel peab olema kaasas täiskasvanud järelvalve.